Zapojte se do zdravého rozvoje vašich dětí – spolupráce rodičů a pedagogů
Rodiče, víte, že vaše školka nebo škola je zapojena do projektu Udrž Se? Tento projekt není jen dalším bodem v seznamu školních aktivit. Je to příležitost, jak můžeme společně přispět ke zdraví a pohodě našich dětí. Spolupráce mezi pedagogy a rodiči je důležitá pro to, aby děti měly nejen kvalitní vzdělání, ale i pevné základy zdravého pohybu.
Paní učitelko, mami, bolí mě hlava!
Rovnováha mezi technologií a pohybem: Podpořte zdraví svých dětí!
Vývoj jde kupředu a těžko ho zastavíme. Zvlášť v dnešní technologické době nesmíme zapomínat na zdravý pohyb našich dětí! Víte, že až 80 % dětí ve věku 11–17 let je podle WHO nedostatečně fyzicky aktivních? Alarmující, že? Tento trend volá po změně. Víte, jak na to? V tomto článku se dozvíte, jaké dopady má nedostatek zdravého pohybu u dětí a kudy vede cesta ven.
Hrubá motorika: Základ pro kvalitní řeč a jemnou motoriku
Na první pohled se fyzioterapie a logopedie mohou zdát jako odlišné obory. Fyzioterapeut se zaměřuje na pohyb těla, zatímco logoped se stará o řeč a komunikaci. Tyto dva obory jsou však úzce propojené a sdílejí společný cíl: pomoci lidem dosáhnout maximálního potenciálu v oblasti pohybu a komunikace.
Zdravé ptáče dál doskáče – článek Educa
Jak by se vám líbilo ráno vstát, protáhnout se a zjistit, že vás nic nebolí? Přijde vám to jako utopie? Pro fyzioterapeutku Janu Slusarčukovou a pedagožku Šárku Chvojkovou je to výzva. Mise. Cíl. Recept, jak dosáhnout „dospělosti bez bolesti“ si podle nich žádá tři základní ingredience: čas, trpělivost a spolupráci.
Z deníku matky (1. díl): Nejtěžší je přiznat si, co jste jako rodiče podělali
„Jmenuji se Kateřina a jsem máma.“ Takhle stereotypně bych se nejspíš představila na skupinové terapii sdílením (kterou mimochodem doporučuji ještě před návštěvou fyzioterapie). Dovolte mi, abych vás teď považovala za svou skupinu a podělila se o náš příběh. O příběh související s bolestmi mých dětí. Je to problém, který mě stojí spoustu času a často se mi o něm zdá.
Bez bolesti k dospělosti
Fyzioterapeutka Jana Slusarčuková s týmem JSfyzio není na stránkách Quartieru žádným nováčkem, přesto se její pracovní život novinkami jen hemží. V tandemu s pedagožkou Šárkou Chvojkovou v létě rozjela dlouho připravovaný projekt s názvem UdržSe . Ten se zaměřuje na děti, jeho cílem je naučit pedagogy a rodiče umění zdravého dětského pohybu. Jejich mise je jasná: omezit do budoucna ambulance plné dětí s vadným držením těla nebo asymetriemi. Provést je zkrátka bez bolesti až k dospělosti. „Protože nejlepší léčba je prevence,“ říkají.
O projektu UDRŽse pohledem pediatra
Rozhovor se Šárkou Chvojkovou o zdravém pohybu dětí
O nás podrobně… Jana Slusarčuková – fyzioterapeutka, zakladatelka a nekonečná vizionářka
Zajímá vásaddu2023-09-29T16:51:36+02:00